Jak zacząć z WordPressem. Prezentacja z warsztatów

Publikowanie treści w internecie

W listopadzie tego roku prowadziłam warsztaty Zacznij blogować z WordPressem. Zaskoczyło mnie pozytywnie duże zainteresowanie tym tematem. Okazało się, że wiele osób marzy o tym, by założyć swojego bloga, ale nie do końca wie, od czego zacząć. Początki jak wiadomo są najtrudniejsze. Jak zacząć z WordPressem? Dowiecie się z poniższej prezentacji!

Gdybym teraz zaczynała prowadzić bloga – byłoby mi o wiele łatwiej. Wiedziałabym jak opracować personę dla bloga, która jest bardzo ważna. Wiedziałabym, jak bloga promować. Jakie zainstalować wtyczki. Jak zaangażować moich czytelników i budować z nimi wartościowe relacje. Uczęszczałabym na konferencje i warsztaty dla blogerów. Założyłabym fanpage na Facebook’u.

Jak zacząć z WordPressem – prezentacja z warsztatów

Przygotowałam krótkie podsumowanie, zawierające materiały z warsztatów:

Podczas warsztatów zastanawialiśmy się od czego zacząć. Jeszcze przed włączeniem komputera warto dobrze przemyśleć, o czym chce się pisać, żeby potem nie utknąć i nie zaplątać się we własnych myślach. Zbyt szybkie odpalenie komputera może sprawić, że stracimy bardzo dużo czasu. To Albert Einstein kiedyś powiedział:

Gdybym miał godzinę na rozwiązanie problemu, a moje życie zależałoby od rozwiązania, to pierwsze 55 minut zastanawiałbym się nad odpowiednim pytaniem. Znając właściwe pytanie, mógłbym rozwiązać problem w mniej niż 5 minut.

 

Jak zacząć z WordPressem – strategia bloga

Dobrym pomysłem jest spisanie sobie strategii dla bloga oraz stworzenie persony. Dla uczestników warsztatu przygotowałam materiały do samodzielnego wypełnienia dotyczące właśnie misji bloga i stworzenie persony. Polecam każdemu przyszłemu blogerowi i blogerce wykorzystanie szablonu i spisanie swoich najważniejszych informacji.

W misji Twojego bloga określasz, po co blogujesz. Jakie są Twoje cele. Czy wybrany dla bloga temat jest niszowy? Czy istnieje duża konkurencja dla Twojego bloga?

Tutaj możesz pobrać szablon: MISJA TWOJEGO BLOGA

Z kolei persona pomoże Ci ustalić, kim jest modelowy czytelnik Twojego bloga. Dzięki temu będziesz tworzyć jeszcze lepsze, sprofilowane pod konkretne osoby teksty.

PERSONA DLA TWOJEGO BLOGA

Jeśli prowadzisz bloga na WordPressie od niedawna – w komentarzach możesz podzielić się pytaniami, obawami i refleksjami! Zapraszam, na wszystkie odpowiem!
Mniej wolniej lepiej. 7 prostych przepisów na to jak mieć mniej, żyć wolniej i czuć się lepiej
Dołącz do newslettera! Otrzymasz eBooka o minimalizmie. Raz na miesiąc wyślę Ci powiadomienie o nowych wpisach.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )