31 sierpnia czyli święto blogerów. A do tego Live!

święto blogerów

Tak, to już jutro. “Ostatni dzień lata”. 31 sierpnia kojarzy się nam najczęściej z końcem wakacji. Cieszą się z tego chyba tylko rodzice dzieci w wieku szkolnym. Jest jednak i pozytywny aspekt tego dnia – święto blogerów. Głównym założeniem Dnia Blogów, obchodzonego od 2006 roku, jest promowanie blogosfery i zainteresowanie czytelników blogami. Blogerzy zachęcani są tego dnia do polecenia pięciu ciekawych blogów swoim czytelnikom.

Święto blogerów – mój pierwszy live

Sporo osób bierze udział w tej akcji, moich 5 polecanych blogów znajdziecie na końcu tego wpisu. Ja postanowiłam ten dzień uczcić dodatkowo. Mianowicie organizując pierwszą transmisję live na Facebook’u. Odbędzie się ona w czwartek, 31 sierpnia, o godzinie 11:00. Potrwa około 30 minut. Możecie dołączyć do niej klikając w ten LINK.

Podczas live’a odpowiem na pytanie: Jak blogować, żeby nie zwariować. Porozmawiamy o tym, co nas, jako blogerów, najbardziej frustruje i jak sobie z tą frustracją radzić. A w efekcie – jak lepiej (i przyjemniej) blogować. Nagranie będzie można obejrzeć także później. Jednak biorąc udział na żywo, będziecie mogli zadawać mi pytania a ja postaram się na nie od razu odpowiedzieć. Jeśli nie możecie wziąć udziału, a chcecie, bym poruszyła jakąś kwestię – pytania i sugestie zostawcie w komentarzach na dole.

A wracając do Dnia Blogera. Ten dzień może być dobrą okazją, aby coś na swoim blogu zmienić, pchnąć go w jakimś nowym kierunku. Jeśli od jakiegoś czasu myślisz o założeniu bloga – jest to dobry moment, by w końcu odważyć się i to zrobić. Jeśli tak jest – zapraszam także do zapoznania się z moim subiektywnym zestawieniem powodów, dla których warto zabrać się za blogowanie:

Dlaczego warto blogować?

Blog daje Ci nieograniczoną możliwość ekspresji i wyrażenia własnych poglądów. Może być startem do nauki programowania. Pomoże Ci pogłębić wiedzę z dziedziny, której dotyczy blog. Najlepiej uczymy się przecież poprzez nauczanie innych. Prowadząc bloga nauczysz się lepiej pisać i komunikować. Blog może pomóc Ci w tworzeniu społeczności i kreowaniu marki (także osobistej). No i oczywiście dzięki blogowaniu możesz poznać fajnych ludzi, o czym ja przekonuję się na każdym kroku.

Blogowanie to posiadanie stuprocentowego wpływu na to, co się robi. Mi blog daje możliwość robienia czegoś, co w 100% jest takie jakie chcę (na ile oczywiście pozwalają mi moje umiejętności). W żadnej pracy, nawet z najlepszym szefem na świecie, nie masz takiej swobody. Mój blog to coś, co jest w 100% moje.

Dzięki prowadzeniu bloga możesz zarabiać. Sposobów na zarabianie na blogu jest wiele. Możesz między innymi wykorzystać platformę BuyBlo.

Twój blog może jednak przede wszystkim stać się dla kogoś inspiracją i motywacją. A to jest bezcenne.

Dlaczego ludzie czytają blogi?

Blogi są alternatywą dla mediów tradycyjnych, na które w znaczącym stopniu wpływa polityka i biznes. Blogi dostarczają nam różnorodnych spojrzeń na temat. Pozwalają na zdobycie wiedzy nie u oderwanych od przyziemnych spraw autorytetów, ale u osób takich, jak my sami. Osób, które znają nasze problemy i specyfikę danej grupy. Są po prostu bliżej nas.

5 blogów, które polecam

A zatem, aby tradycji Dnia Blogów stało się zadość, 5 polecanych blogów:

  1. Dobra Pora Dnia – work life balance i nie tylko
  2. Basia niepiszepoalkoholu o podróżach, o życiu, emocjach…
  3. Wildrocks – blog dziko kreatywny (plus piękny Instagram!)
  4. Taka Babka Blog – bardzo fajny blog kulinarny
  5. Wanna Pełna Zombie – o popkulturze

I to już tyle na dzisiaj! Wyjątkowo krótko jak na mnie :) Miłego dnia i do zobaczenia jutro podczas live’a! :)

Jak pisać teksty na bloga, które pokocha Twój czytelnik
Dołącz do newslettera! Otrzymasz bezpłatnego PDFa na temat tworzenia treści na bloga. Raz na jakiś czas wyślę Ci także powiadomienie o nowym wpisie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )