Książki / Zacznij pisać

Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy

2017-02-28

Tagi: , ,

magia słówMagia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumyJoanna Wrycza-Bekier.

Magia słów to klasyk. Jest duża szansa, że czytałaś/eś tę książkę. Jeśli nie – jak najszybciej to zmień! Możesz też pobrać bezpłatny fragment książki, aby przekonać się, czy jest ona dla Ciebie: Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy.

Autorka w przystępny sposób pokazuje, jaką siłę mogą mieć słowa, jeśli tylko użyjemy ich we właściwy sposób. Słusznie zauważa, że w naszej zdominowanej przez treści wizualne (zdjęcia, video) kulturze, słowo nadal jest królem. W końcu to słowa wpisujemy w wyszukiwarkę.

Dobra książka dla blogerów

Autorka jest absolwentką filologii polskiej, co przekłada się na ogrom wiedzy o języku. Swoją wiedzą dzieli się także na swoim blogu Poradnik Pisania. Warto tam zaglądać.

W książce dowiadujemy się nie tylko, dlaczego należy używać jak najwięcej czasowników, ale także które czasowniki są najlepsze. Dowiemy się także jak namierzyć i usunąć słowa zbędne.

Co znajdziecie w książce?

Jak wyeksponować w tekście to, co ważne, jak zaciekawić czytelnika od pierwszego zdania. W końcu autorka wyjaśnia, co oznacza powtarzane jak echo w wielu poradnikach: Pokaż, nie opisuj. Dowiecie się, jak pobudzać zmysły czytelników, grać na ich emocjach i budować napięcie. Przeczytacie tutaj również o tym, czego możemy nauczyć się o pisaniu od Braci Grimm czy Ernesta Hemingwaya.

Dla kogo jest książka

Wydaje mi się, że książka jest dla wszystkich, którzy piszą. Tych, którzy zaczynają jak i bardziej zaawansowanych.

Joanna Wrycza-Bekier zachęca do tego, aby bez obaw wyrażać własne zdanie. Bo tylko po takie odważne teksty czytelnicy będą sięgali. I właśnie dzięki zastosowaniu odpowiednich czasowników (tych dynamicznych) będziesz mógł sprawić wrażenie osoby pewnej siebie i zdecydowanej. Jeśli chcecie dowiedzieć się, które czasowniki są magiczne – odsyłam was do książki.

O autorce

Joanna Wrycza-Bekier jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, absolwentką filologii polskiej i filologii germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Polecam też inną książkę Joanny Wryczy-Bekier: Fast Text. Jak pisać krótkie teksty, które błyskawicznie przyciągną uwagę.

Jeśli czytałeś/czytałaś książkę Magia słów – podziel się opinią w komentarzy!
Jak pisać teksty na bloga, które pokocha Twój czytelnik
Dołącz do newslettera! Otrzymasz bezpłatnego PDFa na temat tworzenia treści na bloga. Raz w tygodniu wyślę Ci także powiadomienie o nowym wpisie.
2 likes