Notatki i szkice

Consolatio, z łaciny pocieszenie

2013-08-06

Tagi:

To zaskoczenie dla mnie samej, że dotychczas nie pojawiła się tutaj żadna wzmianka na temat Stowarzyszenia Kobiet Konsola. W końcu z tym stowarzyszeniem byłam związana przez kilka ładnych lat.

Logo

Konsola to poznańska organizacja pozarządowa, która istnieje już 14 lat i zrzesza wyłącznie kobiety. Ja sama byłam jego członkinią przez ponad 5 lat. Działania w Konsoli wspominam z ogromną nostalgią i żałuję, że takiej organizacji nie ma w Trójmieście. Konsolę tworzą wspaniałe kobiety, realizujące ciekawe projekty. Prezeską stowarzyszenia jest obecnie Aleksandra Sołtysiak – moja przyjaciółka i najbardziej aktywna i zdeterminowana działaczka społeczna, jaką znam.

Jednym z projektów, który koordynowałam w Konsoli, był „SzLAK – Szkoła Liderek Animacji Kultury”, współfinansowany przez Fundację Orange. Efektem projektu były m.in. dwie publikacje (dostępne na licencji Creative Commons): Podręcznik Liderki Animacji Kultury oraz Album Dobrych Praktyk, których jestem współautorką.

Celami statutowymi Konsoli są m.in.: działanie na rzecz praw kobiet jako praw człowieka, przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć i inne, przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet i dziewczynek oraz wspieranie rozwoju kobiet.

Obecnie Konsola realizuje bardzo interesujący projekt pt.: Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Stowarzyszenie prowadzi także Czytelnię Gender Studies, a na stronie internetowej dostępne są teksty o tematyce feministycznej oraz aktualne informacje na tematy około-genderowe z terenu Poznania i okolic.

Jak pisać teksty na bloga, które pokocha Twój czytelnik
Dołącz do newslettera! Otrzymasz bezpłatnego PDFa na temat tworzenia treści na bloga. Raz w tygodniu wyślę Ci także powiadomienie o nowym wpisie.
0 likes